Bayrak Bayrak
Free counters!

Hayat Felsefesi - Düşündürücü Yazılar

Affetmek mutluluğun anahtarıdır

Çoğumuz önem verdiğimiz şeylere sahibiz; görünüm, eğitim, yetenek, tavsiye mektupları, yetki belgeleri, fakat belli alanlarda..

Aforizmalar - Yaşam hakkında bilge sözler

Mutlu olmak için, içinde bulunduğunuz andan daha iyi bir an olduğuna karar vermek için, beklemekten vazgeçin. Mutluluk..

Albert Camus sözleri

Ya zamanla birlikte yaşar ölürsün, ya daha yüce bir yaşam uğruna zamanın dışına çıkarsın. Mutluluk, bizi zorlayan kad..

Antoine De Saint Exupery Sözleri

Onu haraketleriyle değerlendirmeliydim, kelimeleriyle değil. Kendini beğenmiş duymadı bile. Çünki kendini beğenmişler yalnız..

Asıl mesele İnsan olmak!

Her şeyin olabilir ve sen her şey olabilirsin. Evlerin, arabaların. Bilgisayar vs. her türlü teknolojik imkanın, renk renk elbiseler..

Aşk Rubaileri - Mevlana

Aklın gücü, cennetteki sırlarla ulu: Aşktan deliren, akıllıdır, sağduyulu. Sevdaya kapılmış yüreğin zorlu yolu, Görkemli yab..

Ayna nöronlar ve bilinç

Sosyal psikoloji, sıklıkla insanın ihtiyacı olan temel ihtiyaçlarına bakar ve buna "kuralcı sosyal etki" adını vermiştir. Yetişkin olduğumuzda,..

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın

Nankör dünya deriz, hepimiz biliriz bu sözün ardında yatan duyguyu. Hayal kırıklığı deriz, üzülür hüsrana uğrarız. Efendim..

Başkaları yerine, kendi duygularına odaklan

Günlerce, yıllarca görmediğin bir arkadaşınla birden karşılaşınca, seni aniden bir sevinç - bir heyecan sarar. Fakat ilgin, bu..

Bazen susmak gerekir duymak için

Bazen uzaklaşmak gerekir, yakınlaşmak için, bazen hatırlamak gerekir hatırlanmak için, bazen, ağlamak gerekir açılmak için..

Beynimizin sağ ve sol yarımküresi

Kendimizi nasıl gördüğümüzün ve başkalarının bizi nasıl gördüğü arasında sürekli ikilik yaratırız. Bu durum, kimlik ve özgüven açısından..

Bilinçaltının gücü - Dr. Joseph Murphy

Bilincaltının önemi hakkında Dr. Joseph Murphy, “Bilinçaltının Gücü” adlı kitabında şöyle diyor: “Sizce nedir çağların en müt..

Bilgelik hakkında - Tao-Te-King’den alıntılar

Bilge, eylemsizlik dünyasında yaşar; cereyan eden şeylere müdahale etmez, kendiliğinden olmasına izin verir. Geleceğe yönelik düşünmez ve..

Bir illüzyon olan sahte benlik duygusu

Sese dökülüp ağızdan yayılsınlar, yada sadece düşünceler olarak kalsınlar, kelimeler, üzerinizde neredeyse hipnotik bir etki yapabilirler...

Bütün Dünya senin olsa, hiç..

Zavallı insan bir hayalethane için ebediyatını kaybediyor. Hakk ile olan hayatı hakikidir. Halk ile olan hayat ise hayaldir..

Can Yücel Şiirleri

Öyle sabah uyanır uyanmaz yataktan fırlama Yarım saat erkene kurulsun saatin. Kedi gibi gerin, ohh ne güzel yine uyandım..

Canlıların Frekansları

Geçen yüzyılın başında Amerikalı doktor Bruce Tainio insanların ve gıdaların biyofrekanslarını ölçen bir alet geliştirdi. Bu ekip..

Cehaletin belirtileri ve nitelikleri

Günlük yaşamda cesaret; medeni ve cahil türü olarak temelde ikiye ayrılırken, medeni cesaret bilgiye yetkinliğe daya..

Çekim Yasası - benzer, benzeri çeker

Bildiğiniz gibi, bize okulda öğretilen şey; "maddenin yapı taşı atomdur" cümlesiydi. Evet bu doğru, fakat bilim sınır tanımı..

Çocuk yetiştirme - Bilinçli ebeveynlik

Çocuklarınızın Duygularını ifade etmesine izin verin. Sevgili Anne babalar, sevgili yetişkinler, sizi etrafınızdaki tüm çocuklara..

Çocukluk deneyimi, ilginç bir hikaye

Çok küçüktüm, sanırım beş yaşında. Evimizin hemen önündeki sokakta, bir sürü arkadaşımla akşama kadar oyun oynardık. O zamanlar..

David Hawkins - İnsanı kategorize eden 17 aşama

İnsanın birey olmaktan kişiliğe ulaşım sürecini irdeleme çalışmalarım çerçevesinde oluşturduğum “Bilinçli Yaşamanın Alfa..

Descartes'in "düşünüyorum, öyleyse varım" yanılgısı

Modern felsefenin kurucusu olarak kabul edilen onyedinci yüzyıl düşünürü Descartes; "Düşünüyorum, öyleyse varım" sözünü, temel gerçek..

Değişimin aciliyeti - düşüncenin ötesine geçebilme

Radikal bir krizle karşılaşıldığında, eski varlığını sürdürme, başkaları ile ve etrafını saran doğayla iletişim kurma yollan işe yara..

Dr. Masaru Emoto ve su kristalleri ile ilgili keşfi

Üzerinde yaşadığımız dünyanın büyük bir kısmı sudan oluşmuştur, bizim bedenlerimiz gibi. Ancak, şimdiye kadar su hakkında..

Duygu, Düşünce, Acı Beden, Ego

Çoğu insan tüm yaşamını kendi düşüncelerinin sınırları içinde hapsolarak geçirir. Düşünceler, duygular, duyusal algılar ve deneyimlediğiniz..

Düşünce gücü ve yaratıcılık bilimi

Bir çoğumuz düşüncelerin ne denli güçlü olduğunu duymuşuzdur, ama bunun tam olarak ne anlama geldiğini, hayatımızda ..

Düşüncelerimizin çakralarımıza etkileri

Kök çakra güven ve güvensizlik ile ilgili düşüncelerden etkilenir. Yaşamınıza ve yaşamınızdaki insanlara güvenle yaklaştığınızda,...

Egonun içeriği ve yapısı

Ego zihni tamamen geçmişle şartlanır. Şartlanması iki bölümlüdür: İçeriği ve yapısı. Oyuncağı kırıldığı, ya da kaybolduğu için derin acı duyarak..

Ego'nun bütünlük arayışları

Egosal zihnin ayrılmaz bir parçası olan duygusal acı'nın başka bir veçhesi de, derinlere gömülü bir yoksunluk, bir eksiklik, bir..

Egonun yarattığı zihinsel ve duygusal hastalıklar

Aldığı biçim ne olursa olsun, geniş anlamda ego patolojiktir. An­tik Yunan kökenine baktığımızda, bu terimin egoya uygulandığı..

Einstein'dan ebeveynlere nasihat

Kızlarınızı, Kendi kendilerine yetmeyi öğretin. Namuslu olmanın yürekten geçtiğini öğretin. Evden çıkar çıkmaz, ilk köşede eteği..

Ekin çemberleri ve UFO fenomeni

“Hasat Çemberleri”, ya da “Ekin Motifleri”, yada "Ekin Çemberleri" olarak bilinen bu şekiller, bir gecede birdenbire belir..

Empati nedir?

Duygusal ve sosyal zekânın en önemli bileşenlerinden birisi olan empatinin sözlük anlamına baktığımızda; kendimizi bir diğer kişinin..

Erich Fromm - Sevme sanatı

1. Sevmek bir sanat mıdır? Eğer bir sanat ise, bu sanatı öğrenmek için bilgi ve çaba gerektirir mi, yoksa "Sevgi", rastlantıya bağ..

Ezoterizm, farkındalık, kendini bilmek, hakikat

Ezoterik eğitimin temeli, öncelikle kendimizi bilmeyi öğrenme yoluna girip, daha sonra buna bağlı olarak hakikati arama yol..

Feng Shui yaşam biçimi - Mekan düzenleme

Feng Shui bir doğa bilimidir. Çince rüzgar ve su anlamına gelmektedir. Rüzgar şansı, su da parayı simgeler. Klasik Çin öğ..

Foton Kuşağı etkisi - Algılarımız açılıyor

Önemli bir değişim ve dönüşüm sürecindeyiz. Buna bir geçiş dönemi de denebilir. Astrolojik olarak bakarsak, kova çağın..

Geleceğin suçlusunu yetiştirmenin basit kuralları

Daha küçükken, çocuğa istediği her şeyi vermeye başlayın, bu şekilde bütün dünyanın onun geçimini sağlamak zorunda..

Gülse Birselin 10 gün "Emo" takılmışlığı

Hep söylüyorum, biz çocukken midemiz bulanınca ekmek yedirirlerdi, grip “Yatınca geçer”di, başın ağrıyorsa “Çocukların..

Hakk'la buluşma vakti - Mevlana

Ey insan, talihlisin, Allah seni çok seviyor, başkalarına vermediğini sana vermiş. Ne zamana kadar, imansızlığa doğru geri gi..

Hastalıkların zihinsel nedenleri

"Düşünce gücü ile tedavi" adlı kitap, sahip olduğumuz rahatsızlıklara farklı bir açıdan bakmamızı sağlıyor. Yazara göre her hastalığı kendi..

Hayat bir çocuğa nasıl anlatılmalı?

Arkadaşımın kızı bir yaşına gelmişti, "Sen eğitimcisin, neler öğretmem gerekiyor, bazen kendimi çok çaresiz hissediyorum";..

Hayvan barınağı yöneticisinden gelen mektup

Ben bir barınak yöneticisiyim. Sizlere bir barınağın arka planında olan bitenleri anlatmak istiyorum, umarım sesimi duyarsın..

Hayvanlar ve İnsanlar arasındaki sevgi

Bizim bir kedimiz vardı. Maviş derdik, uzun ve sarı tüyleri olan bir Van kedisiydi. Bize göre O, kedi türünün sıradan bir örneği..

Hedefe götürecek şekilde düşünme alışkanlığı

Başarı ve doyum elde etmek için, entelektüel veya üstün zekalı olmanız gerekmiyor, ancak sizi hedefe götürecek biçimde..

Hepimiz saf enerjiyiz

Madde, birbirini sıkıca tutan moleküllerden oluşuyor. Atomlara gelince, onlar aynen birer güneş sistemi gibi. Ortalarında artı..

Hiç bir şey dışsal değil

Beynin sol yarım küresi, geniş anlamda hayatımızın devamını sağlamak için tutarlı bir inanç sistemini yaratmadan sorumludur. Yeni..

İçimizde ve etrafımızda olanları kabullenmek

Arkadaşlarınızdan, ailenizden, işyerinizden, ya da oturduğunuz yerden memnun olmayabilirsiniz. Belki aldatıldınız, sömürüldü..

İçimizde iki Kurtun kavgası

Yaşlı, bilge Cherokee Kızılderili, torununa ders veriyordu. "İçimde çok şiddetli bir kavga süregidiyor. Bu kavga iki Kurt arası..

İletişim - Anlama, anlatma, savunuculuk

Ne dediğinizi biliyor musunuz? Elbette biliyorsunuz, yoksa söylemezdiniz, öyle değil mi? Ama belki sizin söylediğinizle, karşınızdakinin..

İnsana faydası olmayan hayvan deneyleri

"Hayvan deneylerinin modern hayatın kaçınılmaz bir gereği olduğunu düşünüyorsanız, insan hastalıklarının sadece %2..

İndigo ve Kristal çocuklar

İndigo kavramı geçmişten günümüze birçok kaynak tarafından tanımlanmaktadır. Bu tanımlama insanın fiziksel..

Kan gruplarına göre kişilik analizi

Kan gruplarının insan kişiliği ile yakından ilişkisi olduğu öğrenildi. Japon uzmanlar farklı kan gruplarının erkekler ve kadınl..

Karakterimizin ve bilgimizin gelişmesi

Bundan yaklaşık on yıl öncesine kadar belli bir yaştan sonra beynimizin değişmeyeceği, zekâmızın sabit kalacağı düşünülüyordu..

Karakter ve kişilik - Ezoterizm

Bir bireyin kendine özgü yapısı, onu başkalarından ayıran temel belirti, davranış biçimlerini belirleyen ana özellik, özyapı..

Kartallar ve insanlar

Kartal, kuş türleri içinde en uzun yaşayanıdır. 70 yıla kadar yaşayan kartallar vardır. Ancak bu yaşa ulaşmak için, 40 ..

Kollektif bilinç bozukluğu - Yeni bilincin yükselişi

Hiç şüphesiz: İnsan son derece zeki bir yaratık. Ama bu zekası, aynı zamanda delilikle gölgelenmiş durumdadır. Bilim..

Kolektif önyargıdan saf bilince

Jung, insan psikolojisini incelerken, insanda birbirinden ayrı üç ruh tabakasının varlığına işaret eder. Bilinç, bilinçaltı..

Korkunun sebepleri

Korku, gölgen kadar maddi olmayan bir şeydir. Vardır ama elle tutulan bir şey değildir, seni derinden etkileyebilir. Ormanda karanlık..

Kronik hastalıkların gizli sebepleri

Yeni ve cesur bir belgesel film yankılandı. “Food Matters” mevcut sağlık ve gıda sektörünün bu günki durumuna sert eleş..

Kurban bayramının asıl anlamı

Kurban Bayramı, aslında Kurban bayramı değil, HAC Bayramıdır! Hac'ca gidenlerin bayramı! Hac'ca gidenler, günâhlarınd..

Lao Tzu - Taoizm kurucusu ve Çin filozofu

Lao Tzu, kimi kaynaklarda adı Lao Tsu, Lao Tse, Laotze veya Laozi olarak da geçer. Lao Tzu, Çince “yaşlı bilge” anlamına geli..

Mala, mülke sahip olmak, ya da varolmak

Mala, mülke, şöhrete, insana, bilgiye "sahip olmak" demek, onları ele geçirmek, onlara egemen olmak ve dilediğince kullanmak anlamına..

Masumi Toyotome göre Dünyada 3 tür sevgi var

"Herkes sevilmek ister, ama sevgi nedir, nerede bulunur, biliyor muyuz?" diye soruyor. Sonra anlatmaya başlıyor. Masum..

Meditasyon nedir?

Meditasyon kelimesi üç köke dayanır. Birincisi “meditari” düşünmek, ikincisi “mederi” iyileşmek. Üçüncüsü sanskritçe’den türeyen..

Merhamet nedir?

Merhamet, sizin ve diğer yaratıkların arasında derin bir bağ olduğunun farkındalığıdır. Ama merhametin, yani bu bağın iki..

Mevlana ve Ölüm

Birçok insana "ölüm" son derece ürkütücü, umutsuz, her şeyin sonu olarak görünür. O gizem dolu kara bir boşluktur, çünkü..

Mevlana Celaleddin Rumi sözleri ve şiirleri

‎"Kendini ayrıcaklı sayma, Konumuna, mevkine, ismine veya şöhretine güvenme. Şu hayatta tüm zahiri kisveler sabun kop..

Mevlananın eşine yazdığı şiirler

Birgün Mevlana eve girer ve hanımı ona sorar; Bu kadar aşıksın Mevlaya şükürler olsun bu aşkı yaşayıp, yaşatana. Peki bana..

Mevlananın hayatı ve eserleri

Mevlana'nın asıl adı Muhammed Celaleddin'dir. Mevlana ve Rumi de, kendisine sonradan verilen isimlerdir. Efendimiz..

Mevlana'nın yedi öğüdü ve açıklamaları

Ölümünden sonra yaklaşık sekiz yüzyıl geçmesine rağmen, Mevlananın felsefesi unutulmamıştır. Bunun en önemli neden.. ‎

Mevlana'nın Hz. Şemse yazdığı mektuplar

Seni ne huzuru arayanlara, ne huzuru bulanlara, ne de huzurdan kaçanlara sordum. Güneşin sıcaklığını en iyi kim anlatabilir? Sıcaktan düşüp.. ‎

Murakabe, susmak, duymak, söz israfı

İsraf denince, insanın aklına ekmek israfı, elektrik israfı, su israfı, gibi şeyler geliyor, fakat söz israfı kimsenin aklına gel..

Mutluluk diploması almanın 50 yolu

Sahip olduklarına şükretmek, kötü ihtimalleri dillendirmemek, olayların pozitif yönlerini görebilmek, içten davranmak, mad.. ‎

Nikola Tesla - Yaşamımızı etkileyen büyük mucit

Nikola, rahip bir baba ile, icatları ile ünlü bir ev hanımı olan annenin çocuğudur. 9. Haziran 1856 yılında, bugünkü Hırvatis..

Nöronlarda Tanrısal enerji

Her bir nöron ve iyon, hücrenin içine veya dışına aktıklarında, değişebilen bir voltaja sahiptir. Nöron voltajı belirli bir seviyeye ulaştığında,..

Olumsuz düşünceler ve hastalıklar

Yaşamlarımızı sürdürme tarzımıza dair aldığımız kararların bazılarının sınırları belirgin değildir. Bu yalnız çok fazla alkol al..

Ölüm – hayatın doğal bir parçası

Aids’li insanlarla ilgili çalışmaya başladığımdan bu yana, kişisel olarak tanıdığım yüzlerce insan hayatını kaybetti. Bu insanlara..

Öylesine değerli zaman hakkında

Öyle bir yaşam yaşıyorum ki, cenneti de gördüm, cehennemi de. Öyle bir aşk yaşadım ki, tutkuyu da gördüm, pes etmeyi de. Bazıl..

Piri Reis Dünya haritası - Kitab-ı bahriye

Osmanlı Türklerinde gerçek anlamda haritacılık, Pirî Reis ile başlar. Pirî Reis’in Kitab-ı Bahriye adlı eseri bir Türk’ün meydana..

Psikolojik korkunun sebepleri

Korku nasıl ortaya çıkar ve insanların yaşamlarında neden o kadar çok korku vardır? "Belli ölçüde korku, kendimizi koru..

Realiteyi olasılıklar olarak görmek

Kuantum Mekanik’te realiteye farklı şekilde yaklaşmayı ve herşeyi, kesin olan şeyler yerine, "olasılıklar" olarak görmeyi öğrendik...

Ruhsal açıdan savunma, hastalık ve şifa

Dünyamızda cereyan eden sayısız durumlarda, kendimizi korumak zorunda olduğumuz inancı ile hareket ederiz, çünkü bizi..

Ruhu gezgin Sufi meşreplilerin kırk kuralı

Her badireden ve tecrübeden sonra, hiç bir kitapta yazılı olmayan, sadece can defterime nakşedilmiş kurallara bir yenisini..

Sabit fikirlilik ve önyargı

Bir köyde tek başına yaşayan hamile kadın, (çocuğu doğmadan önce kocası ölmüş) kendisine arkadaş olması açısından..

Sabır, aşk, farkındalık, Mevlana - Şems sözleri

İsyan etmek, gündelik farkındalık öğretilerine uyarlandığında; "olmuyor işte", "başaramıyorum", "sıkıldım", "yeter artık" gibi..

Sahte benliğin doğası

"Ben" dediğinizde genellikle sözünü ettiğiniz şey, gerçek kimliğiniz değildir. İnanılmaz bir basitleştirmeyle "ben" dediğiniz..

Sevgi bir eylem, ya da bir nitelik mi?

Çoğumuz hoşumuza gitmeyen şeylerin pozitif anlamda değişmesini isteriz. Örneğin siyasetimizin değişmesi, Kültürel değerlerimizin..

Siz yaysınız, çocuklarınız da ileriye atılmış oklar

Çocuklarınız sizin çocuklarınız değil, onlar kendi yolunu izleyen Hayat’ın oğulları ve kızları. Sizin aracılığınızla geldiler ama sizde..

Spiritüel boyutun anahtarı - Şimdi

Yaşamı tehdit eden acil durumlarda, zaman içindeki durumdan, an'daki mevcudiyete doğru bilinç değişimi meydana gelebilir..

Sosyal Nörobilim

Norepinefrin (noradrenalin) gibi bazı nöronlar ve *nörotransmitter’lar, düşüncelerimizi diğer insanların etkisinden korumak zorunda..

Şans nasıl yakalanır?

Günlük yaşanan sayısız olayları, zaman zaman şans ve şanssızlıklara bağlarız. Şans diye bir şeyin var olduğunu zaten..

Şemsi Tebrizi - Biyografisi, öğütleri, sözleri

Şems-i Tebrizi hazretleri, bir gün dostlarına şöyle bir nasihatta bulundu: "Ahireti terk edip, dünyaya talib olup, muhabbet edenlere..

Şevkat, merhamet ve şifacılık

Korku içinde olan bir insanın sağlıklı düşünebilmesi, korku içinde olan bir insanın gerçekten içinden gelen duygulara kendisini ser..

Şikayet etme ve haksız çıkarma alışkanlığı

Kendini tanımlayacak başka bir şey bulamadığı taktirde, şikayet etmek, egonun kendini güçlendirmek için en sık başvurduğu yol..

Şimdide olun - kendinizi zihinde aramayın

"Bilinçliliğe ya da spiritüel aydınlanmaya yaklaşabilmek için, önce zihnimin işleyişi hakkında bir hayli şey öğrenmem gerek..

Şimdi neden en değerli şey?

"Zihinle özdeşleşmekten kurtulmak, neredeyse olanaksız gibi görünüyor. Biz hepimiz kendimizi kaptırmış durumdayız. Siz bir..

Tasavvufta 4 kapı, üç makam, tevekkül, tefekkür

Öğrencilerinden biri Mevlana'ya sormuş. "Efendim, bu 4 kapı meselesini ben pek anlayamıyorum, bana anlayabileceğim bir..

Tasavvuf Geleneğinde Akl-ı Meaş ve Akl-ı Mead

Tohum her ne kadar her meyvenin içinde varsa da, meyveden dışarı çıkıp ereğine varması için önce uygun bir toprağa düşmesi, sonra...

Teslimiyet, huzur, mutluluk

Daha çok para kazanma ve daha çok mülk edinme hırsı, gittikçe daha kolay erişilen haz ve eğlencelere düşkünlük ortamı yarat..

Tibetin gençlik pınarı

Zamanında Hindistan'da görev yapmış İngiliz albayı (Colonel Bradford), Himalaya dağlarındaki bir grup Lamaların yada Tibet..

Trafikte hayat kurtaran teknikler

Otomobil kullanırken meydana gelebilecek ciddi olaylara karşı uyulması gereken basit teknikler hayat kurtarıyor. Yüksek hızla..

Türk insanına özgü düşünce, duygu ve davranışlar

Kaliforniya da Long Beach şehrindeki eyalet Üniversitesinde öğretim üyesi olarak ders verirken, aynı sömesterde benim iki..

Voltaire - Fransız yazar ve filozofun sözleri

Ölüler yokluklarıyla değil de, onlarla bizim aramızda, söylenmeden kalan sözler yüzünden, keder verirler asıl. Ölüm olmasaydı, onu..

William Shakespeare şiirleri

Vazgeçtim bu dünyadan tek ölüm paklar beni. Değmez bu yangın yeri, avuç açmaya değmez. Değilmi ki, çiğnenmiş inancın en seç..

Yakınıldığında, olumsuzlukları üzerine çekme gerçeği

Canınızı sıkmaya neden olan kişi ile konuşup, ne hissettiğinizi tam olarak ifade edebilirsiniz. Veya zihninizin etkilendiği bu durum..

Yaradılışın temeli sevgi ve aşk

Tasavvufi eserler sevgi ve aşk dışında adeta başka söz söylemezler, Budistler aydınlanmaya giden tek yolun şefkat ve..

Yarın kimseye vaad edilmemiştir

Önce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Evlendikten sonra, bir çocuğumuz doğduktan, hatta..

Yaşama anlam veren değerler

İnancınız ne olursa olsun, neye inanırsanız inanın, insan yaşamı bir takım değerler bütününden oluşur. Bu değerler yaşama an..

Yaşlı adam ve beyaz atının hikayesi

Köyün birinde bir yaşlı adam varmış. Çok fakirmiş ama Kral bile onu kıskanırmış. Öyle dillere destan bir beyaz atı varmış ki..

Yeni bilincin yükselişi

Bugün artık birçok kişi, bir inanç sistemini doğasına bağlı olmadan uyguladığında, insanı ruhsallaştıramayacağının farkında. Aslı,..

Yunus Emre Şiirleri

Ben yürürüm yane yane, aşk boyadı beni kâne, Ne akilem, ne divane, gel gör beni aşk neyledi. Gâh eserim yeller gibi, gâh tozarım yollar gibi..

Yüksek titreşimli olabilme - İnsan, enerji'den ibaret

Günümüzde yüksek teknoloji ile yaşantımızın bir parçası haline gelen cep telefonları, yaydığı elektromanyetik radyasyonun etkileriyle..

Zaman illüzyonunu sona erdirin

"Zihinle özdeşleşmekten kurtulmak, neredeyse olanaksız gibi görünüyor. Biz hepimiz kendimizi kaptırmış durumdayız. Siz bir..

Zaman ve düşünceler birbirinden ayrılamaz

Bir an, Dünya'nın insan yaşamından yoksun olduğunu, onun üzerinde sadece bitkilerin ve hayvanların bulunduğunu hayal..

Zihindeki Ses

Zihindeki ses'in ilk farkındalığını, Londra Üniversitesi’ndeki birinci yılımda yaşadım. Haftada iki kez sabah saat dokuz civarında..

Amatör Köşe Yazarları

infethiye.net okurlarına sunmak istediğiniz mevcut yazılarınızdan gönderebilir, veya düşündüğünüz bir konu üzerinde çalışma yapabilirsiniz. Bize İletişim Formu kanalı ile müracaat ediniz, veya direkt yazınızı gönderiniz, yazınızı gözden geçirdikten sonra, yazınız amatör yazarlar bölümünde görüntülenir. (Webmaster-infethiye.net)