Bayrak Bayrak
Free counters!

Telif hakkı ve kopyalama kuralları

Kopyalama ve gizlilik hakları

Sayfa bağlantısı içermeyen alıntılar, veya bozuk (kırık) linkler, kopyalama hakkının ihlaline neden olmaktadır. Sayfa bağlantısının www.infethiye.net şeklinde kaynak gösterilmesi, genel olarak uygun sayılır.

Yukarıda belirtilen içerik kullanım koşullarının ve kopyalama hakkının doğru uygulanmaması halinde, infethiye.net’de bulunan kod, metin ve yazılım, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz veya dağıtılamaz.

Bu sitenin içerdiği malzemeler tamamen, ya da kısmen, infethiye.net ve/veya başka kaynaklardan sağlanmakta olup, uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. infethiye.net sitesinin diğer tüm hakları saklı olup, kurumsal olarak Türk Ceza Kanunu uyarınca ve yazarların eserleri 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunu tarafından koruma altındadır.

2. Sorumluluğun reddi

infethiye.net, ikinci veya üçüncü şahıslar tarafından idare edilen internet sitelerine bağlantılar sağlayabilir. Üçüncü şahıs sitelerindeki bilgileri, ürünleri ve hizmetleri hiç bir şekilde işletmemekte, ya da denetlememektedir. Bu nedenle üçüncü şahıs siteler hakkında bir garanti verilmez.

Uygulanabilir yasaların izin verdiği son noktaya kadar, infethiye.net, satılabilirlik, veya belirli bir amaca uygunluk kapsamına giren dolaylı garantiler de dahil olmak üzere, ama bunlarla kısıtlı kalmayacak şekilde, açık ya da dolaylı her türlü garantiyi reddeder. infethiye.net, malzemelerin içerisinde bulunan işlevlerin kesintisiz, ya da hatadan arınmış olacağının, sorunlu yanlarının giderileceğinin, bu sitenin virüslerden veya başka zararlı unsurlardan arınmış olduğu garantisini veremez.

Bu sitedeki malzemelerin kullanımı ya da kullanım sonuçları konusunda, doğruluk, kesinlik, zamanında olmaklık, güvenilirlik ya da başka açılardan hiç bir garanti veremez. Siz bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılırsınız.

Köşe yazısı, veya düşündürücü yazılar/felsefe, sağlıklı yaşam, yemek tarifleri, fethiye turizm ve tanıtım sayfalarında yer alan paylaştığımız bilgiler, daha huzurlu, daha sağlıklı bir hayat doğrultusunda okurları bilgilendirmek ve ilham vermek amaçlıdır. Paylaştığımız hiç bir bilgi, hiç bir çalışma, tanı, tedavi veya tıp danışmanlığı yerine geçemez. Her türlü hastalık ve tedavi gerektiren durumlarda tıp doktoruna veya yetkili uzman kişiye danışmanız gerekir.

Web sayfamızda yer alan her türlü yazı, makale, araştırma sonuçları, görüş ve tavsiyeler, genel anlamda bilgi vermek amacı ile hazırlanmıştır. Bu nedenle sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden, ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun, üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı infethiye.net sorumlu tutulamaz.

Bu sitede yer alan bilgiler, bir uzmanın, veya bir danışmanın yerini alamaz. infethiye.net'e eklenmiş olan herhangi bir yazının/fotoğrafın kaldırılmasını istiyorsanız, sebep göstererek, iletişim sayfamız aracılığı ile bize ulaşın, isteğinizi dile getirin.

Amatör köşe yazarlarının fikir ve beyanlarından sitemiz webmasterı, yazı işleri müdürü ve yayıncılar sorumlu değildir. Felsefe/Düşündürücü yazılardaki yayımlanan fikirler, kaynak belirtilen yazarların kendi kişisel düşünceleridir, yasal sorumluluk, ilgili yazarlara aittir.

3. Sorumluluğun sınırlanması

infethiye.net, ihmal de dahil olmak üzere, ancak bununla da sınırlanmamak üzere, hiç bir koşulda, malzemelerinin kullanımından, ya da kullanılamamasından kaynaklanabilecek doğrudan, dolaylı, rastlantısal, özel ya da sonuçların yol açabileceği zararlardan sorumlu değildir.

infethiye.net'i kullanmakla, herhangi bir kullanıcının küçük düşürücü, haysiyet kırıcı, hakaret içeren, ya da yasal olmayan davranışlarından dolayı sorumlu tutulamayacağını baştan kabul etmiş sayılırsınız. Eğer infethiye.net'in malzemelerinden, şartlarından, koşullarından hoşnut değilseniz, infethiye.net web sitesini dikkate almamalısınız.

4. Anlaşmanın son bulması

Bu anlaşma, infethiye.net tarafından, herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilinceye kadar geçerlidir. Son bulma durumunda, düşündürücü, sağlıklı yaşam yazılar ve diğer sayfalara erişme yetkiniz sona ermiştir ve söz konusu alanlardan bilgisayarınıza indirdiğiniz malzemelerle ilgili, size getirilen kısıtlamalar, bu anlaşmada sayılan sorumlulukların reddi ve sınırlanması devam edecektir.

5. Gizlilik hakları

infethiye.net, sizin gizlilik haklarınıza önem verir ve aşağıda belirtilen ilkelere uyar:

Web sitemizi ziyaret esnasında, iletişim sayfası aracılığı ile, bize ilettiğiniz irtibat bilgileriniz, yalnız size ulaşım amacı için kullanılır. Size ait e-mail adresi bilgilerini kullanma, ya da üçüncü şahıslara ifşası, söz konusu olamaz. infethiye.net’i işletirken, size yanıtlarımız esnasında kullanabilmek amaçlı, kısmi kişisel bilgilerinizi sorabiliriz, ancak bu bilgiler istisnasız e-mail adresiniz gibi üçüncü şahıslara ifşa edilmez.

Bilgisayarınızın web tarayıcı yazılımının (browser) dosyalarının içine ‘cookie’ adı altında bir metin dosyası yerleştirebiliriz. Cookie’nin kendisi, hakkınızda kişisel bilgi içermese de, site’nin tarafınızdan nasıl kullanıldığı hakkında bilgilerle, site’ye bilerek ve özellikle verdiğiniz bilgilerin, site tarafından ilişkilendirilmesini olanaklı kılar.

6. Diğer

Bu anlaşma, T.C. yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezata yer verilmeksizin yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumda ise, o halde söz konusu madde, bu anlaşmadan çıkarılmış sayılacaktır ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

7. İletişim

Web sayfamızın iletişim formu ile infethiye.net ilgililerine ulaşabilirsiniz.