Bayrak Bayrak
Free counters!

Canlıların Frekansları

İnsanların ve Gıdaların Biyofrekansları

Sağlıklı bir insan vücudunun 62-68 MHz’lik bir frekans aralığı var. Hastalık ve rahatsızlıklar 58 MHz’de baş göstermeye başlıyor. Esans yağlar insan tarafından kullanılan doğal maddeler arasında en yüksek frekansa sahip olan şey. Yukarıdaki frekans tablosunda bir uçta işlenmiş/konserve yiyecekler dururken (0 MHz) öteki uçta en yüksek frekans ile gül yağı (320 MHz) bulunmaktadır. Gül’ün aşkla ilişkilendirilmiş olması, belki de bir rastlantı değildir.

Esans Yağların Frekansları:

Tainio ile Young’ın yaptığı testlerden biri de, her ikisi de 66 MHz vücut frekansına sahip olan iki erkek üzerine yapılmıştır. Erkeklerden biri eline bir bardak kahve almış ve daha kahveyi içerken, 3 saniye içersinde frekansı 58 MHz’e düşmüştür.

Daha sonra bir esans yağını koklamış ve frekansı tekrar 66 MHz’e çıkmıştır. İkinci kişi kahveden bir yudum almış ve frekansı 3 saniye içinde 52 MHz’e düşmüştür. Fakat esans yağını kokladığı anda, frekansı tekrar yükselmemiştir. Frekansının tekrar 66 MHz’e çıkması üç gün sürmüştür. Demek ki frekanslarımız başka maddelerin ciddi şekilde etkisi altında.

Bu araştırmalarda ayrıca olumsuz ve olumlu duygu ve düşüncelerin frekanslarımız üzerindeki etkisi de incelenmiştir.

Olumsuz düşüncelerin insan frekansını 12 MHz kadar düşürdüğü, oysa olumlu düşüncelerin frekansı 10 MHz kadar yükselttiği bulgulanmıştır. Meditasyon ve dua gibi çalışmalar, frekansı 15 MHz kadar yükseltmektedir. Bu tespitlerden sonra, klinik çalışmalar göstermektedir ki, ciddi bir hastalık engeli olmayan kişiler sağlıklı kalmak için, şu ya da bu şekilde bir ruhani uygulamaya ihtiyaç duymaktadır.

Kanıtlar gösteriyor ki esans yağlar da, kişinin frekansını yükseltmede önemli bir rol oynamaktadır. 78 MHz’in altında olan esans yağlar, vücudun fiziksel yapısını dengelerken, gül gibi yüksek frekanslı yağlar, duygusal ve ruhsal seviyelerde denge getirmektedir. Bir esansı kokladığımız zaman, beynimizin "amigdala" denilen bölümü etkilenir ki, burası hafızanın ve duyguların saklanıp serbest bırakıldığı yerdir.

Bizi etkiliyor olabilecek olumsuz frekansların farkında olmalıyız. Birçoğumuz bitkiler üzerindeki klasik müzik ve hard rock müzikleriyle yapılan deneyi biliyordur. Klasik müzikle bitkiler serpilirken, hard rock onları öldürmüştür. İnsanlar da bu durum çok farklı değil.

Beslenmemiz ve fiziksel çevremizin etkisi ile maruz kaldığımız karmaşık ve olumsuz frekanslar, eninde sonunda hücresel yıkıma ve parçalanmaya neden olacaktır. Bununla birlikte aramızda çok az insan dağlara, köylere kaçabilir, ancak kentsel yaşam, birçoğumuz için kaçınılmaz bir yaşam biçimi haline gelmiştir. Neyse ki esans yağlar ve meditasyon gibi uygulayabileceğimiz alternatifler var. Bunlar sayesinde frekansımızı tekrar yükseltme imkânına sahibiz.

Kaynak

wellbeing.com.au

Yüksek titreşimli olmanın dokuz yolu

Yüksek titreşimli insan olmak

Yüksek titreşim yayan her şey, yüksek enerjileri kendine çeker. Bazı insanlar otobüsü hiç bir zaman kaçırmaz, her işleri yolunda gider ve düşündükleri şeyler gerçekleşir. Buna ruhsal açıdan bakarsak, o insanların enerji seviyeleri ve yaydıkları enerjileri yüksektir. Pek çok ünlü kişinin bu kadar ünlü olmasının bir nedeni de yüksek titreşim yaymalarıdır.

Titreşiminizi yükseltmek için yapmanız gerekenler:

Titreşimini yükselterek yeni bir gerçekliğe ulaş

Etrafındaki gerçeklikle, kendinden yayılan enerjinin titreşimi arasında doğrudan bir bağlantı vardır. Titreşimin tamamen sana özgüdür. Bu çok özel enerjisel alanı düşüncelerin, inançların, duyguların ve davranışlarınla oluşturur ve bu karışımla şu anda algılamakta olduğun gerçekliğini ortaya çıkar. Bu gerçekliğe odaklanarak yaşamakla, titreşimsel düzeyde uyumlu deneyimleri kendine çekersin. Her şeyin özünde titreşimini yükseltmen büyük önem taşır.

Kaynak:

bilgecan.com.tr/yuksek-titresimli-bir-insan-olmanin-9-yolu/