Bayrak Bayrak
Free counters!

Fethiye Rehberi

Fethiyede gezilecek yerler

Sayın okurumuz. Bu web sitenin yapımcıları olarak, Fethiyenin muhteşem doğası ve iklimine gönül vermiş kişileriz. Öncelikle tatilini Fethiyede geçirmek isteyen, veya Fethiyede ikamet etmek isteyen kişilere hitap etmek - onları bilgilendirmek için bu sayfaları hazırladık. O muhteşem doğası ile Fethiye, Ege ve Akdenizin kesiştiği bölgede, inanılmaz bir iklime sahip, her an sizlere sıcaklığını hissettiriyor. Tarihi, denizi, yaşam biçimi ve doğa güzellikleri ile keşfedilmesini bekliyor.

Birbirinden güzel onlarca koyu ve plajı ile Fethiye sizlere hem deniz, hem kum, hemde güneş üçlüsünün ayrıcalığını yaşatırken, aynı zamanda kültürel zenginliği ve tarihi yapısı ile misafirleri büyülemekte. Yol üzerinde, Hükümet konağının bahçesinde likya tipi lahit mezar taşlarını görebilir, yat limanına giderken, hala görkemini korumuş olan antik tiyatro ile karşılaşırsınız. Başınızı kaldırıp, dağlara baktığınızda, yine likya döneminden kalma kayalara oyulmuş kral mezarları gözünüze çarpar. Fethiyenin doğasını gezerken, çam ağaçları, dağları, turkuvaz denizi ile size rekabet eder.

Burada hemen hemen herkesin zevkine göre bir tatil seçeneği vardır. Deniz, kum, güneş üçgenin dışına çıkıp, tarih, eğlence ve sınırsız spor aktiviteleriyle, Fethiye'nin ne kadar farklı bir yer olduğunu hemen anlarsınız.

Herkesin zevkine göre tatil seçeneği bulunduğu gibi, bütcesine göre otel seçeneği de bulunmaktadır. Bu açıdan koşullarınıza en uygun konaklama şeklini bulabilmeniz için sizlere "trivago" web sitesini tavsiye edebiliriz. Birbirinden farklı otel seçeneklerini karşılaştırarak, kendi zevkinize göre en uygun oteli bulabilirsiniz.

İlginizi çeken başlıklara tıklayınız:

Fethiye merkez

Fethiye Antik Tiyatro, Kral mezarları

Kordon Boyu, Balık pazarı, Şövalye adası

Fethiye Kalesi - Barlar sokağı

Çalış - Turistik Plaj

Fethiye ve çevresi su sporları

Fethiyede Caretta su kaplumbağaları

Fethiye - Ölüdeniz - Yamaç paraşütü

Oniki Adalar (Tekne Turu), Oyuktepe Koyları

Fethiye - Ölüdeniz

Fethiye - Kayaköy

Fethiye - Ovacık

Fethiye - Hisarönü

Kıdrak Kampı, Kelebekler Vadisi

Kabak Koyu Bungalov ve Çadır Kampları

Katrancı Koyu, Günlüklü Kampı

Gemiler Koyu - Antik Aya Nikola

Saklıkent Kanyon

Tlos Yakapark Restaurant

Fethiye - Üzümlü

Antik Kent Telmessos

Antik Kent - Xantos

Antik Kent - Pınara

Antik Kent - Tlos

Antik Kent - Kadyanda

Antik Kent - Kaunos

Antik Kent - Patara

Antik Kent - Letoon

Antik Likya Uygarlığı

Fethiye Müzesi

Göcek

Sarıgerme tatil köyü - Dalaman

Dalyan

Mavi yolculuk