Fethiyede Binicilik, Konaklama, Turlar

Yabancı ve yerli turistlerin talebi üzerine fethiyede gitgide binicilik sporuna yönelik yapılan tesislerin sayısı artmaktadır. Bu doğrultuda çok yol katetmiş ve ismini duyurmuş bir at çiftliğini tanıtmak istiyoruz. Beş dönüm arazi üzerinde, içinde konaklama, restaurant, at arenası vsr. her türlü donanıma sahip, birçok amaçlı tesis, yabancılara da hizmet vermekte. Dalaman havaalanına yaklaşık 40 dakika uzaklıkta olup, Göcek ve Fethiye arasındadır. Yanıklar kumsalının sonunda yer alır. Konumu itibarı ile birçok alternatifler sunar; yürüyüşler, trekking, atlı turlar ve diğer spor aktiviteleri için ideal bir başlangıç ​​noktasıdır. Ortasında portakal bahçeleri ve seralar ile çevrili, kitle turizminden uzak, küçük bir köy içersinde bulunmaktadır. Plaja yaklaşık 10 dakika yürüyerek ulaşılabilir.

Binicilik çiftliği - Konaklama tesisleri

At çiftliğinde bulunan tüm odalar, basit bir aile mahremiyeti ile donatılmış ve farklı kişisel zevklere hitap etmektedir. Güzel bahçesi, güzel dekore edilmiş odaları, misafirlerin rahat edebilmesi için tasarlanmış. Oturma alanları, dinlenmek veya bir köşede oturup okumak için davet etmekte. Sabahları kahvaltı hazırlanırken, bahçede dolaşıp, atlarla ilgilenebilir, özel istekleriniz doğrultusunda bahçede zaman geçirme olanakları var. Çiftliğin giriş tarafında, büyük otobüslerin rahatca yanaşabileceği, büyük park alanı mevcuttur. At çiftliğinde bulunan odaların dolu olması halinde, yakında bulunan otellerde, kalma imkanı var. Odalar çift kişilik, kahvaltı dahil olarak hizmete sunulmakta. Çift kişi kalındığında, biraz daha hesaplı. Yarım pansiyon kalma seçeneği de var. Sezon için uygulanan fiyatları, çiftliğin web sitesinden öğreniniz.

Binicilik Sporu

Desperado At Çiftliği, Biniciliği bir hayat biçimi olarak algılıyor, müşterilerine bu yaşam tarzını gösteriyor. Çiftlikte atlar, köpekler, kediler, Tavuk, Kaz gibi hayvan alemi ile birlikte yaşıyor. Çiftlikte şu anda 10 at yaşamakta ve hizmet vermekte. Bunların cinsleri: Arap, Quarter-Horses, ingiliz, Paint Horse, Felix ve Haflinger-Mix' dir. Biniciliği öğrenmek için hiç bir zaman geç kalmış sayılmazsınız, hangi yaşta olursanız olun hemen başlayabilirsiniz. Bu sporu bir kez tatdığınızda, vazgeçmeyeceğiniz bir tutku haline gelecektir.

Yaşınızın ilerlemiş olması, becerinizin olup olmaması, bir engel değil. Her yaşta insan için binicilik kuşkusuz eğlenceli bir spor. Bu sporun en cazibeli yanı ise, canlı bir hayvanla kurulan ilişki ve iletişim. Ayrıca doğayla bütünleşmek, yada doğa sporu yapmak için atlar çok iyi bir alternatif! Binicilik yalnız fiziksel değil, ruhsal da insana çok şeyler katıyor, insanın ruhunu hep dengede tutan bir spor. Biniciliğin nihai hedefi at ve binici arasında tam bir uyumluluk sağlamaktır, bu doğrultuda atılan her adım çok önemlidir. En iyi binicilerin bile bu konuda öğrenecekleri bir çok şey vardır. Ne kadar fazla at üstünde zaman geçirilirse, o kadar deneyiminiz artar.

Eğitim almış çocuklar, başarılı!

Uzmanlar, biniciliğe başlama yaşının 10 - 11 yaş civarında ideal olduğunu söylüyorlar. Üst sınır olarak da, insanın sağlığı müsait olduğu sürece ata binilebileceği vurgulanıyor. Yani, binicilik için belli bir üst sınır tanımlanmıyor. Çocuklarınız biniciliğe ne kadar erken başlarsa, atla olan ilişkisi ve onu kontrol etme yeteneği, orantılı olarak o kadar daha iyi gelişir. Ata binmenin çocukların özellikle kas ve kemik yapısının şekillenmesinde, duruşlarının düzgün olmasında önemli bir etkendir. Çocukların at sporu yaparken, bacaklarının çarpık gelişeceği düşüncesi yanlıştır, yaşlarına ve fiziki yapılarına uygun, "pony" denilen küçük atlarla eğitim alırlar.

Eğitmenler, biniciler için en uygun atı seçiyor

Binici öğretmenlerinin vermiş olduğu temel eğitimlerle tatil atmosferinde ata binme hayali gerçekleşiyor. Özel eğitilmiş atlarımız ile çocuğunuz kendisini rahat ve emniyette hisseder. At üzerinde iken, dengeli olmanın yanı sıra, atın binici isteği doğrultusunda hareket etmesini sağlamak kolay olmamakla beraber, bunu tez öğrenmek için, birçok yöntem vardır. Bu yöntemleri uygulama esnasında çocuğunuzun konsantrasyonu gelişir. Dikkate odaklandığı için yeteneği gitgide artar. Ayrıca çabuk davranmak gerekeceği için, kısa zaman içersinde karar vermeyi, inisiyatif kullanmayı öğrenir. Çocuk böylece başarının tadını çıkarmaya başlar, zaten genellikle ilk kuralları öğrendikten sonra, deniz kenarında veya dağlık/ormanlık arazilerde at koşturmaya başlarlar.

Tur Programları

"Desperado", acemiler ve usta biniciler için turlar düzenlemektedir. Beldenin çok renkli doğa yapısı, farklı alternatifler sunuyor. Son derece espirili doğa seçeneklerinden yararlanarak, biniciliğe ayrı bir boyut kazandırıyor, güzergahlar özel istekler doğrultusunda da belirlenebiliniyor.
Turların yegane özellikleri ise, acemi ve iyi derecede binicilerin, iyi eğitim görmüş atlarla doğanın ve biniciliğin keyfini çıkarabilmesidir. Yeni binicilik yapanların veya daha önce (çocuk yaşlarda) olumsuz tecrübe edinmiş binicilerin, güvenli ata binme olanağı sağlanmaktadır. Temiz ırmak ve plajlarda, tarla ve portakal mezraa yollarında, dağ suları ve göllerinin etrafında, at üstünde unutulmaz deneyimler mümkün. Soğuk ama temiz ırmak suyunda, deniz kenarında yüzmek isteyenler bu fırsatı değerlendiriyor.

Binicilik - Camping

Bu turda atlar üzerinde ne kadar kalmak istediğin binici kendi belirliyor. Konaklama, çadırlarla deniz kenarında yapılıyor. Tamamen doğanın ve atın üstünde olmanın tadını çıkarıyor. Gezi biniciliği turunda, binici bir hafta boyu atı ile birlikte. Gece konaklamalarında bile dört ayaklı arkadaşının yanında çadırınızı kuruyor. Günde 3 saat mi, 6 saatmi tur yapacak, buna kendi karar veriyor. Programda çocuklara uygun bir çok gezi turları mevcut. Hangi tur olursa olsun, çocuklar herzaman kendilerini emniyette hisseder ve sürekli göz altında olurlar. Plajda ata binmek, çocukların en çok hoşlandıkları etkinliklerden biri. Ayrıca 1 hafta boyunca her gün atlarla tura çıkıp, tabiyatın tadını çıkarabilir, günde 3 ya da 6 saat, atların sırtında dolaşıp, çiftlikteki mevcut çadırlarla kamp yapabilirler. Bu arada Anne/Baba, 1 haftalık tekne turuna çıkabilir veya farklı aktiviteler için bilgi alabilir. Bu konuda Fethiye ve çevresinde yeterli aktivite seçenekleri mevcut.

At Pansiyonu

Atların barınma yerleri, geniş tutulmuş açık tekli boks'larda, (açık ahır) yada geniş, üstü kısmen kapalı bireysel ahırlardadır. Atlar her zaman yeteri derecede temiz havaya sahiptir. Burada bulunan atlara günde 2 veya 3 kez saman, yem konsantreleri ve sulu yem verilir. Yalama tuzu ve günlük taze su yeterli miktarda mevcuttur. Öğün aralarında, diğer atlarla birlikte "paddok" içersinde hareket eder, ya da diğer atların arasına katılarak, çiftlik arazisinde tahsis edilen yerlere götürülür. İstek üzerine atınız tecrübeli eğitmenler tarafından eğitilir ve hergün taranıp temizlenir. Yine talep üzerine atınız her gün üzerine binilerek, dairesel yol üzerinde faydalı çalışmalar yapılır. İstek üzerine atınıza eğitim verilir.