Köşe Yazarları

Hayatımızı Yalanla Yaşamak

(Osman Erdem - 11.04.2022)

Yalan Maskesi

İnsanoğlu dünyaya ilk yaratıldığı onbinlere yıl öncesinden bu güne kadar doğar, büyür, gelişir ve yaşlanır. Asırlar önceki insanların doğumu büyümesi, gelişmesi ve Hayatının sonucu ilkel yalanıyla yaşamıdır.
İnsanoğlu dünyaya neden, ne için geldiğini sorgulamaktadır. Hayatında Kendisini görmemiş yaratıcısına İnanmış tanrıçalar kabul etmiş, yada Dinlerin de gelişmesi genişlemesiyle kendi düşüncesine uygun olanı Din-i ni benimsemiştir.

Cahil insanlarla, Ahlâklı Bilge insanların ayrışması belirli bir dönemden sonra netlik oluşturmuştur. Cahil İnsanların yaşamın sonsuza dek olacağını öngörüyorlar, ama bilge insanlar geçici olan bu dünyanın yalancı yaşamında olduklarını önemseyerek, Gerçek yaşamın Ölümden sonraki sonsuzlukta sürdürülüceğini seziyorlardı...

Biz insanların yaşamı ne kadar acı, tatlı, kaliteli markalı, çirkin, güzel olursa olsun Geride kalan her geçen gün vaktin yalancı yaşamına yenilmekteydik.

Ana rahminde ki iken Yalanla Yaşamaya başlayan İnsanoğlu Dünyaya gelişinde Dünyanın Yalancı yaşamının zenginliğine kapitalist köle olacaktır. Belirli gelişme evresine yükselen İnsanoğlu yalancı yaşamın sonucunu düşünmemekte, Daha çok yaşama iradesine varacakmış gibi Hırslanmaktadır. Hayatının yalanıyla yaşamaya yenilenler Dünyanın kendilerine baki olamayacaklarını iş işten geçtikten sonra öğrenebilmektedir. Ayrıca hayatın yalancı yaşamına takılmadan Ana rahminde iken ölen Cenin insanların durumu da farklı olduğu için Dünyayı görmeden ölen insanlar Gerçek dünyasına Cennetine gönderilmekredir. Ama bir kısım insanlar için bu durum uygunsuzdur.

Bir kısım İnsanların bu dünyada yalancı yaşamında Zenginleşmesi de o insanlara bu dünyanın Sahte Cennetini görmesinin sürecidir. Gerçek dünyasına Ahiretine düşkün insanların bu dünyada yalancı yaşamınada yenilmesi de, Ahiretine Ölümüne düşkün sonsuzluğuna sürükleneceği güne kadar olan süreçte acılı Yalanıyla yaşamayı yenebilmesidir.

Cahil İnsanların kendi yalanıyla yaşamasına yenilmeside Zelildir.

Ahirete Gerçek hayatımızın İnsanca yaşamına yükselmeye, Sağlıcakla yalanla Yaşamaya Saygılar Selâmlar Sunuyoruz.

Yazarlık sanatı, korunması güç olan şu iki ödeve bağlı kalacaktır: Bile bile yalan söylememek ve insanın, insanı ezmesine karşı koymak. (Albert Camus, 1913–1960)

Amatör Köşe Yazarları

İletişim Formu kanalı ile bize müracaat ederek, infethiye.net okurlarına sunmak istediğiniz çalışmanızı gönderebilirsiniz. Yazınızı gözden geçirir ve web sitemizde yayınlarız. (Webmaster-infethiye.net)