Bayrak Bayrak
Free counters!
Köşe Yazarları

Hayat

(İsmail Özdemirel - 19.2.2014)

Hayat Hakkında

Karanlık ne dir ki, aslı ışığın olmadığı yerdir. Işık nedir ki, aslı hayat denen şeydir. Hayat seninle başladı, seninle bitecek. Sen sorumlusun hayatından, sana bağlı hayat. O senin hayatın, o sana bağlı, o seninle var. Seninle sevinir, seninle üzülür, hep seninle var olur. Gözyaşı gibi yanağından, ayrılmaz senden, o hep gözünün içindedir, hep senin yüreğindedir, sevdiğin kızın gözlerinde, elini uzatttığın bebeğin gülümseyişidir, hayat hep seninledir.

Ben ve hayat, ikilik kabul etmez. O seninle var olur, seninle yok olur, birlikte okur birlikte söylersiniz. Yağmur altında birlikte ıslanırsınız, birlikte karda kayarsınız. Ne onsuz olur, ne sensiz olur, hayat hep seninle var olur. Aynı kalbi taşırsınız, aynı gözle bakarsınız, aynı şarkıyı söylersiniz, aynı şeye gülersiniz, çünkü hayatsındır.

Bir adın insan, bir adın hayat, hayat insanla başlamadı mı? Bu dünya da insan varsa eğer, hayat da var, insan varsa ışık da var. Güneşin biz olmadan ne anlamı var?

Yazarlık sanatı, korunması güç olan şu iki ödeve bağlı kalacaktır: Bile bile yalan söylememek ve insanın, insanı ezmesine karşı koymak. (Albert Camus, 1913–1960)

Amatör Köşe Yazarları

İletişim Formu kanalı ile bize müracaat ederek, infethiye.net okurlarına sunmak istediğiniz çalışmanızı gönderebilirsiniz. Yazınızı gözden geçirir ve web sitemizde yayınlarız. (Webmaster-infethiye.net)